Pleinbioscoop meets LantarenVenster in Neptunus Familiestadion

9 September 2022, 12:51 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
PR

Er komt tóch nog een editie van Pleinbioscoop dit jaar: van 28 september t/m 2 oktober vertoont Pleinbioscoop in samenwerking met LantarenVenster op vijf aaneensluitende avonden vijf films in het Neptunus Familiestadion in Rotterdam-West. Na het treurige nieuws dat Pleinbioscoop meets LantarenVenster eerder dit jaar als gevolg van het huidige vergunningenbeleid niet door kon gaan op de Wilhelminapier, hebben de partijen alsnog een oplossing gevonden. Maandag om 12.00 uur start de kaartverkoop.

Pleinbioscoop kon op veel steun rekenen van Rotterdammers toen het nieuws naar buiten kwam dat de Pleinbioscoop niet door kon gaan. Zo werd de petitie door ruim 9000 mensen ondertekend en werden er brieven geschreven naar de gemeente. De situatie bracht licht op de huidige situatie van het vergunningsbeleid en hoe het wellicht anders kan.

Afgelopen maand zijn er diverse gesprekken geweest met raadsleden en Rotterdam Festivals over het huidige vergunningenbeleid. Joost Maaskant, directeur van Pleinbioscoop Rotterdam: ‘’Wij zijn als organisatie blij verrast en ook diep geroerd door de vele steunbetuigingen van ons publiek en vele Rotterdammers. Wij zijn blij dat we toch in een kleinere vorm de Pleinbioscoop kunnen opzetten en Rotterdammers kunnen laten genieten van de mooiste films.’’

Helpende hand van Neptunus
Naast de vele steunbetuigingen, ontving Pleinbioscoop Rotterdam ook een helpende hand en aanbod van Neptunus Familiestadion om van hun locatie gebruik maken. Dit stadion huisvest één van de meest succesvolle honk- en softbalclubs van Europa en is gevestigd in Rotterdam-West. Voorzitter Jorian van Acker: “We zijn als bestuur van Neptunus actief bezig om het familiestadion meer bekendheid te geven in de stad en meer bezoekers te trekken. Dit gaat in goede samenwerking met het Sportbedrijf Rotterdam, dat eigenaar is van het stadion. Naast een tweejaarlijks groot internationaal honkbaltoernooi, zoeken we ook naar mogelijkheden om andere evenementen in het stadion te houden. We zijn daarom enorm trots om de Pleinbioscoop in het Familiestadion te kunnen organiseren en op die manier veel Rotterdammers kennis te laten maken met ons prachtige stadion.”